Wednesday, May 29, 2013

El gazador cazó el gazapo agazapado bajo el zapote y lo zapuzó en la acequia.

Hommikul mina käisin aeroobikas. Stepaeroobikas. Oli tore, kava lahe ja kõik läks kaunilt. Kõhulihastega pingutas Lorena meil jälle üle (iga tunni lõpus teeme paraja portsu kõhulihaseid ka veel). Higi lendas juba peaaegu sama hullusti kui salsa tunnis..

Peale trenni koju ja natukene lebosklemist ning siis juba kooli. Esimesed tunnid olid matemaatika II-d. Ei saanud mitte MUHVIGI aru, tegime mingit joonisega ülesannet ja ma pidin oma väiksele vihikule kohe mitu paberit külge kleepima, et mu joonis ilusti välja tuleks ja ära mahuks. Õudne. Ja reedel on meil kontrolltöö. Ma ei saanud arugi, mille peale. Jääb vist tegemata seekord..
Kolmas tund oli kirjandus. Selle tunni õpetaja juba natukene väsitab oma nõudmistega.. No tegelikult ta nii väga ei nõua, aga ikkagi. Meil ikka see usuteema, räägitakse piiblist ja koraanist ja kõigest sellest ja siis ta lunib mult koguaeg, et ma Eesti usust räägiks, aga ausalt ma ei soovi sellel teemal rääkida. Esiteks, Eesti pole nii usklik maa ja pole ju väga millest rääkida, teiseks, mind väga ei huvita see teema.. Kõik. Olen seda õpetajale mitu korda rääkinud, aga ta lihtsalt ei saa minust aru, et kuidas ühel maal usk üldse nii oluline ei ole, kui näiteks siin Lõuna-Ameerikas..
Ja viimased kolm tundi olid joonestamised. Kuna ilm oli täna suht sant ikka, siis mul hakkas kirjanduse tunnis ka pea valutama ja see läks joonestamises veel hullemaks. Õnneks ma sain oma töö suht ruttu enam-vähem valmis, niiet nüüd ma siin kodus pean veel korrigeerima. Endale praegune tulemus tegelikult millegipärast ei meeldi...

Saingi lõpuks koju ja mind lasti isegi tuppa! Võtit ma täna igatahes saanud ei ole.. On väga tõenäoline, et see lihtsalt unustati ära ja nagu uruguaylastele kombeks, lubati kõike kokku, aga selle täitmine on väga kahtlane..
Kodus mina sõin-jõin, vaatasin telekat ja olin arvutis.

Kell 18.55 algas teatritund. Ohsapele, see oli jälle liiga naljakas :D. Me oleme endiselt hääleteema juures ja täna jääti teooriaga hüvasti. Vist. Igatahes, tunni algul rääkis õpetaja nende hinnetest ja siis alustasime soojendusga. Ikka see mäng, et 1 on kõnd, 2 on ümberpöörd, 3 on hüpe jne.. Meie ruumi põrand oli täna sõna oteses mõttes üli sitane, sest kõik ju toovad praegu sopase ilmaga seda pori sisse. Aga Guillermo ikka suutis meid seal maas püherdama panna. Paha. Õnneks ma pean oma riided nii või naa ära pesema.. Siis tulid väiksed hingamisharjutused ja kaela venitasime ka. Ning siis jõudis kätte lihtsalt kõige naljakam osa sellest tunnist üldse. Pidime näo lõdvaks laskma ja siis keele nii kaugele suust välja upitama (ma ei tea, kuidas oleks õigem öelda) ja siis seda paremale-vasakule liigutama nii, et kõigepealt läks keel, siis vaatasid silmad ja siis alles pöörasid pea. Täitsa lõpp, kuidas ajas naerma. Algul tegime seda ringis, aga no ei saanud naeru pidama. Siis käskis Guillermo meil seda rivis teha, et me üksteise nägusid ei näeks. Juba peaaegu tuli, aga no ikka saime lõpuks selle naerukrambi endale kõhtu. Ja siis tuli kõige hullem - pidime võtma paaridena üksteise vastu ja siis seda sama harjutust nagu peeglis tegema (ehk siis korraga liigutama keelt, silmi ja pead).
Peale seda susisesime väljahingamisel s-i. Minu rekord tuli kuskil 40 sekundit korraga - hea töö! Ja siis andis Guillermo meile paberid, kus olid peal need keeleväänajast laused (need, mis koguaeg sassi lähevad ja sõnad on lauses väga sarnased). Minul käskis öelda ühe lause (vaata pealkirja), teised tegid kaks lauset. Aga päris naljakas oli. Ühte lauset pidid nad vist kõik ütlema ja no keegi ei saanud sellega üldse hakkama. Alles mingi peale kolmandat korda proovimist tuli mõnel välja :D.

Ja tagasi koju. Siin olin elutoas teiste seltsis ja mängisime Paziga natuke ning varsti läksime mina ja Tomas sööma, sest teised olid kadunud. Uruguayd nägin ma täna ainult korra.. Leti läks Valentinale järele ja.. Siis vaatasin natuke telekat. Lõpuks pidid Valentina ja ta sõbrants, keda kutsutakse Nasaks, mingit filmi vaatama, aga see ei läinud tööle. Ma siis tulin ka alla ära ja nüüd olengi siin.

Homme saab magada, sest mul ei ole trenni ega ka kooli. Valentinal ka kooli pole. Tundub, et gümnaasiumiõpetajatel on miski värk homme. Tomas ja Paz lähevad ikka nagu tublid koolijütsid sinna õpimasinasse.

Olge vahvad!

Täna ühtegi pilti ei tule, sest unustasin oma fotoka koju..

No comments:

Post a Comment