Sunday, January 13, 2013

Unisus tapab vol.2

Eile õhtul toimus siis väike istumine ikka nende külalistega. Grillisime liha, rääkisime juttu ja nautisime seltskonda. Jutt läks vahepeal ka minu ema-isa töö juurde. Küsiti, millega nad tegelevad ja kui ütlesin, et isa on mehaanik, siis vastati, et Pedro (külalispere pereisa) on ka mehaanik. Siis ta rääkis kõik, mis mehaanik ta on ja mis ta teeb ja siis ta olla veel mingi masina saanud Euroopast, kus oli palju nuppe ja see oli väga keeruline masin ning ainuke õpetus oli mingis tema jaoks imelikus keeles, kus mõndadel tähtetel olid täpid peal.. Ta töötab kuskil ühes maailma suurimas paberit tootvas firmas ja tema tööks on kuskilt neid mineraale kokku tuua vms.. Igatahes rääkis mulle pika-pika jutu ära, mis oli tegelikult täitsa huvitav, aga kõik, mis ma vastasin, oli et minu isa on automehaanik.. Vot nii sotsiaalne inimene olen! :D Tegelikult järgnes sellele juba järgmine jutt, aga las see jääda.

Kuna teised kõik magasid eile väikest õhtuund kella seitsme-kaheksa aeg ja mina kirjutasin samal ajal blogi, siis oli mul selle unega hiljem tükk tegu. Teised lapsed väsisid ka ära, neile tehti voodid suurde tuppa ja nad jäid mingit lastesaadet öösel kell üks vaatama ning mina läksin tuttu. Kustusin kohe.

Hommikul ärkasime kõik pea ühel ajal ehk siis üheteistaeg. Sõime hommikust ja läksime uuesti randa. Nüüd sinna paremasse :). Kaasa võeti ka külalispere väike papist surfilaud (see millel ainult kõhuli saab peal olla) ja meie õige surfilaud (jep, avastasin ka alles täna, et meil on siin surfilaud.. norm). Kahjuks mina veel proovida ei saanud, sest poisid hõivasid need ja olid terve meie rannasoleku ajal nendega vees. Korraks tulid välja, aga just siis, kui mina suurest vees hullamisest puhata tahtsin. Täna olid seal kollased lipud ja laine juba suurem. Korra sain natuke noomida ka, et Paziga liiga kaugele läksin.. Võtsin sellest muidugi õppust, sest probleeme ei taha, kuigi minu jaoks tundub see teine rand temaga palju ohtlikum ja seal on Paz täitsa üksi vees. Seekord oli ta mul koguaeg süles.. Vahepeal hakkas natuke igav ja tegin liivalossi :). Lapsepõlv.. Aga kui hakkasin mere poole kõndima, et käsi puhtaks pesta, et sellest siis üks pildike teha, lõhkus Paz kohe mu lossi ära, kui olin selja pööranud... Paha-paha. Läksin siis hoopis vette ujuma ja just meie juurde oli pandud ülesse kolm punast lippu ning väga kaugele ei saanud minna. Laine oli ka kõvemaks läinud.. Kohe nii kõvaks, et ujukad tahtis ära viia.. No on ikka ookean küll. Kui mina just veest välja sain, tuli rannavalve ja hakkas inimestele vilistama, et nad sealt kaugelt tagasi tuleks.. Aga algul, kui esimest korda vette saime, siis asi nii hull ei olnud ja vees sai olla täitsa kaugel.. Nii vahva oli vaadata, et nüüd üks suur laine tuleb ja sellega koos ka mitu mitu surfarit ja nemad sõidavad sealt samast minust mööda :) Vesi ei olnud kusjuures üldse sügav..

Rannast tulime tagasi kuskil poole kolme aeg juba ja hakkasime lõunat sööma.. Istusin seal laua taga siis ja Patricia (kellega muide saame väga hästi läbi juba) ütles mulle, et ma olen "toasted" (röstitud). Mulle ka meeldib :). Lõpuks ometi ilus pruun! Aga nahka tuleb juba selja pealt :(... Äkki jääb varsti järgi.. Loodan..  Ja siis ta käskis mul homme top-less randa minna, et ma need valged randid ära saaks :D Naljatilk.

Patriciaga jah oleme juba suured sõbrad. Koguaeg üks üksteise mõnitamine ja kiusamine käib :D Aga nalja saab palju :D Vahepeal on mul tegelikult täitsa imelik olla, et me siin koguaeg läbustame ja siis tema peab kõike koristama meie järelt.. Mina muidugi olen üritanud kõik oma nõud ise ära pesta, enda järelt koristada ja oma voodi ise ära teha, aga pere küll ise väga midagi ei tee.. Minu jaoks on see natuke imelik, et meil selline isik on, kes meie järelt koristab.. Pole harjunud.. Ja kui veel temaga hästi läbi saada.. On ju imelik, kui ühel hetkel sööd temaga ja räägid juttu ja oled nagu vana sõbraga ja siis teisel hetkel peseb ta su nõusid, koristab ise kõik su järelt ära, peseb su pesu jne.. Nagu pereema, aga saab palka selle eest.. :D Kui kodus ema seda teeb, siis ei tundu see üldse nii imelik :D Kodus peabki nii olema, et emme teeb kõike! :D

Niisiis.. Kui kõtu mõnusat grill-liha ja salatit ja jäätist täis sai, istusin siin tugitoolis ja oleksin peaaegu magama jäänud. Otsustasin üle tüki aja ka üks magus lõunauinak teha. Ja enne teisi üles ei ärganud. Peale tudu pesu ja pisike söömaaeg. Täna läksid Leticia ja Uruguay jälle Punta del Estesse mingile tähtsale peole, kuhu kõik kuulsused vist kokku tulevad.. Meie jäime kolmekesi koju - mina, Paz ja Patricia. Käisime külalispereisaga ühel rattal ka kumme pumpamas, et homme vist siis sõitma minna :) See on see titetooliga ratas, kuhu saab Pazi ka istuma panna. Teises mõttes oli meie käik selleks, et Paz kodust eemale saada, kui ema-isa ära lähevad. Siis äkki ei tule seda suurt draamat.. Mina ja külalispereisa tulime autoga koju, Paz ja Patricia pidid jala koju tulema, sest läksid poest ka läbi piima ja jätsi ostma.. Mina pidin koju tulema, sest külalispere ja Leti-Uruguay läksid kodust ära ja meil on nüüdsest reegel, et alati peab vähemalt üks inimene siin olema.. Siin liigub palju vargaid ringi (turiste on palju) ja meie kodu klaassein-uksed ei lähe millegipärast enam lukku, kuigi peaksid minema.. Nüüd ma siis kirjutangi seda, olen üksi kodus, istun teleka ees ja sealt käib batmani film. Mitmes ja mis, seda ma ei tea, aga viimane see ei ole.. Väljas on ka juba täitsa pime, aga neid ei ole ikka veel kodus.. Aga linnas on tsirkus ja muu vahva Pazi jaoks, niiet muret ka ei tunne.. Ja nüüd, kui lõpetasin eelmise lause, kõlas aknal ehmatav koputus ja nad tulid koju.. :D Praegu veel midagi hullu Paziga juhtunud ei ole.. Pole vist veel aru saanud, et ema-isa kodus pole :D

Mõned pildid ka eilsest õhtust.. Videot ei saanud veel panna laadima..
Tsrikus anub raha.. Aga ägedad on nad kaa :)

Paz on supernaine! oma surfikostüümiga.. :D


you dumdum, give me some gum-gum.

Tänaval vaadati järgi neile kahele.


No comments:

Post a Comment