Monday, December 17, 2012

Taeva servalt kiigun alla, vabana kui sinikirjulind!

Täna algas minu päev taaskord enam-vähem pool kaksteist. Leidsin kõrvalvoodist ka Camila, kes mängis telefoniga mingit mängu.. Ja ta ei olnudki juba kell pool üheksa üleval nagu tavaliselt.. Ja siis ka helises telefon ning tõusimegi üles. Hommikusöögiks jõin kolm klaasi vett ja ühe minipiruka moodi saiakese.. väga mini.. Vanaema jooksis kööki ja ütles, et ma ei tohi palju süüa, sest varsti juba lõuna. Tal oli õigus.. juba umbes 40 minti hiljem istusime lõunasöögi lauas ja õgisime. Peale sööki tulin tagasi oma tuppa, olin natuke arvutis. Saime YFUlt e-kirja, mille kirjutas Maite. Ja muidugi ei suuda ta ka seda ilma negatiivse toonita kirjutada. Peale kõige muu kirjutas ta sinna näiteks, et need, kes ei räägi praeguseks juba selget hispaania keelt, ei austa Uruguay kultuuri ega keelt ning näitvad, et nad ei ole sellest maast huvitatud.. Ühesõnaga, kõik, mis ta kirjutas, pani mind ja kaasvahetusõpilasi tundma halvasti. Rääkisin Johannaga sellest pikalt.

Ja siis tuli kõne.. Ja mis te arvate, kes helistas?? Muidugi Maite!! Ütles mulle, et kolmapäeval ta läheb külastab seda uut pere, räägib nendega ja siis saab teada, kas saan sinna kolida või mitte. Rääkisime terve see aeg hispaania keeles. Lõpus ta küsis, kas peab inglise keeles mulle hoopis seletama... Õnneks sain kõigest aru ja ei pidanud tema meelt pahandama. Meie kõne lõppes. Ütlesin seda kõike Gabrielale edasi, kes kohe läks teistele rääkima. Siis helises jälle telefon. Helistas uuesti Maite ja ütles, et KOLMAPÄEVAL KOLINGI teise perre. Ta tuleb võtab mu kell neli peale ja viibki ära mu :). Tegelikult hakkas täitsa kahju ja pabin tuli ka jälle sisse, aga Tiina ütles, et kõik läheb hästi :). Ta on ikka tore tidrik. Ja kindlasti läheb kõik hästi!!

Kahest küsis Gabriela mult, kas ma äkki tahan saada koos Camilaga linna, kes oli sel ajal suundumas oma inglise keele eksamile. Olin päri, panin asjad kokku ja sõitsime linna. Spordiklubisse jõudsin juba umbes 14.05 ja 14.10 olin valmis basseini hüppama. Arvasin küll, et praegu oli vanemate inimeste aeg, kes seal ilma treenerita ujuvad, aga kui olin jõudnud trepist üles ujula juurde, kuulsin oma treeneri häält ja nägin, et mingid tüübid olid basseinis. Kedagi teist meie trennist peale minu ei olnud. Treener saatis minu ka siis ühele reale, kus kedagi ei olnud ja käskis kohe kroolima hakata. Siinkohal mainin, et meie trenn pidi algama alles pool kolm. Varsti tulid lõpuks meie trenni omad ka ja siis treener ütles, et nüüdsest on igapäev tunnid kella kahest. Minu real olevad inimesed olid kõik natuke pettunud, sest pool kolm läheb meile palju paremini peale.. Täpselt paras aeg jääb lõunasöögi ja trenni vahele. Aga no mis seal ikka. Meie trenn lõppes juba kell 14.45.. Ehk siis mõned said ainult 15 minutit ujuda.. :D Hea, et ma ikka varem jõudsin. Aga peale trenni nägin vanaema, Camila tädi ja Lucianot riietusruumide ees istumas. Täna oli Lucianol esimene ujumisetund :). Kuna meie ujula seinas on klaasuksed, kust saab otse spordiklubi kohvikusse minna, siis seisime seal ja vaatasime, kuidas ta ujub. Oli nunnupunnu küll. Üks treener vedas teda muudkui mööda basseini ringi ja nii pool tundi järjest. Kui neil tund lõppes, tulin jala koju.

Kodus rääkisin jälle natuke empsi-issiga ja arutasime jõulu asju. Kell seitse läksin Chicoga jalutama. Tegime täna täitsa suure tiiru, niiet see loom on nüüd omadega täiesti läbi. Peale seda veetsin natuke aega Lucianoga ja siis algas "teeaeg" . Ütleme nii, et pidasin vastu, olen tubli! Iga kord hakkavad nad võrdlema minu uut pere ja enda pere, minu uut elamist ja enda elamist, rikkust ja vaesust. Täna ma lihtsalt vahepeal hakkasin oma mõtteid mõtlema, kui nad samal ajal oma võrdlust pidasid. Ja õnneks lõpuks läks jutt ikka millelegi muule, aga kuidagi oli see ikka minuga seotud.. Las nad olla omaette ja võrrelgu, kui tahavad. Aga siis. Lõppes meie teeaeg ja Gabriela käsutas mind kohvrit pakkima. Panin peaaegu et kõik oma asjad juba kohvrisse ära.. Tavaliselt ma pakin asju paar tundi enne äraminekut, aga nüüd juba paar päeva. Rahuldasin nende mõtted :). Mul on ikka niii palju asju..

Ja homme teen tänutäheks oma vanale perele frikadellisuppi õhtusöögiks :). Njammiiii!!! Sööks lausa ise kõik ära! Loodan, et tuleb maitsev! :)

Ja nüüd olen jälle niisama ja kuulan ansamblit nimega "Vägilased". Kolm-neli.. HEA BÄND!!

Olge vahvad! Tsauksti :)

3 comments:

  1. Annii kõik lähebki hästi ju! Oehh nii õnnelik su üle, et saad lahedasse perre ! (:

    ReplyDelete
  2. kõik lähebki hästi! Ikka edasi ja tähtede poole. Kõik siin elus ei saa meeldida ja sobida kõigile. Igal oma ja selle leidmine ei pea mitte lihtne olema... Väga rikkalike kogemuste võrra oled sa juba nüüd rikkam ja mis veel tulemas!! Elame sinu elule, edule ja tegemistele kaasa!!! TUBLI OLED!!!

    ReplyDelete
  3. Suured-suured tänud teile toetuste eest!! :)Juba varsti algabki minu teine elu siin Uruguays!

    ReplyDelete