Monday, March 18, 2013

Kaeban kõik ära!

Kuna eile olin päris kaua üleval, tegin omale täna kingitusekst pool tundi kauem magamist. Ärkasin üles, sõin hommikust ja läksin poodi hambaharja ostma. Sai jälle hambad normaalselt ära pesta, milline õnn! Siis olin natuke arvutis ja vastasin Sakala poolt esitatud küsimustele, rääkisin vanematega ja elasin leboelu. Lõunasöök oli ka vahepeal. Olen viimasel ajal vähem sööma hakanud ja sellepärast küsis Uruguay mult täna, et kas ma olen dieedil. Ei ole, lihtsalt pole millegipärast suurt isu olnud.. Mõnes mõttes hea ju :). Siis vaatasin veel telekast Sõpru ja..

Täna sain poolteisttundi hiljem kooli minna, sest kunstiajaloo tunnid jäid meil ära. Läksime kõik siis kino tundideks kohale ning ootasime koos seal klassis. Õpetajat aga ei tulnud ega tulnud. Lõpuks läks üks klassiõde küsima, et kus ta on ja talle öeldi, et keegi pole teda täna näinud.. Nojamh.. Sellised õpetajad siis. Arvasime, et jus siis jäävad need tunnid ka täna ära ja kuna peale seda oleks ainult kaks inglise keelt olnud (praegu veel väga lambid, sest me ei tee veel seal miskit olulist ja minu jaoks on see tund kohe eriti lambi), siis tekkis juba mõte koju tagasi minna. Pidin natuke ootama, et leida keegi, kes ütleks Agustinale edasi, et ta ei tooks mulle täna õhtul joonlauda kooli, sest ma lähen siit nii vara minema.. Aga õnneks tulid mu klassikaaslased tagasi ja ütlesid, et kinotunni õpetaja ikka tuli ja teine tund toimub. Põhjus, miks õpetaja esimese tunni puudus, oli lihtne - ta lihtsalt teadis valesti. Ta arvas, et meie kaks tundi algavad tunni võrra hiljem.. Niiet saime teha ühe tunni kino ainult.
Siis tuli inglise keel ja läksin siis sinna ka. Hea oli, sest õpetaja andis meile paberid ette. Paberil seitse ülesannet. Ehk siis põhimõtteliselt töö. Aga ta ei hinda seda, sest see oli ainult tema jaoks, et ta saaks meie inglise keele taseme teada. Nii lihtsat inglise keelset tööd pole ma ammu teinud.. :D Ja muidugi pidime selle eest kaks peesot maksma. Siin lihtsalt maksab isegi õpetajatel koolis paberikoopiate tegemine, üks paber 2 peesot.. Väga veider ikka. Me peame maksma selle eest, et kontrolltööd teha.. Üks kord oligi intsident minu eelmises klassis, kus üks klassivend ei olnud nõus maksma, sest tema pere on suhteliselt vaeses seisus. Õpetaja, kusjuures inglise keele õpetaja veel, ei tahtnud sellist asja kuuldagi, viskas ta tunnist välja ja poiss pidi eksamit tegema.. Ma nüüd täpselt ei teagi, aga ma olen üsna kindel, et ta jäi sellepärast ka aastat kordama. Suht normaalne kool, või mis..?

Inglise keelest saime peale töö tegemist koju. Ma pidin aga Agustinat veel ootama, et joonlaud kätte saada. Kõndisin natuke kooli peal ringi ja siis seal hoovis istus mingi kamp, kus kõik mind väga veidralt jälgisid. Lõpuks karjusid selle kuulsa "Anni!!" ka ära. Ei teinud mina neist välja. Siis hakkasid nad arutama, et äkki mu nime ei hääldata nii ja proovisid siis kutsuda mind teistmoodi. Variante tuli mitmeid.. Vahepeal käisin ka väljas, kus olid minu kaks klassikaaslast ja üks tüdruk. See tüdruk tahtis kangesti kuulda eesti keelt niiet sai jälle natuke emakeelt praktiseeritud. Ja see tüdruk muide arvas, et Eestis on terve aasta lumi maas... Siis läksin oma vanade semude, Gonzalo ja Evangelina juurde. Seal oli ka veel üks tüdruk, keda ma varem näinud ei olnud. Nimeks Victoria. Ning ka tema tahtis palju Eestist teada. Lõpuks tulin temaga isegi pool teed koju niiet sain jälle uue sõbra :). Kiidan.

Kodus aga sain jälle vihaseks.. Leidsin oma toast, et mu tekk oli kägarasse maha visatud ja kapi peal oli millegipärast pesupulbri pakend. Kontrollisin voodi kohe üle, aga ei leidnud õnneks midagi. Ning siis läksin muidugi kohe vannituppa.... Valentina muidugi tahab ikka mu juukseid rikkuda ja oli jälle mu ühte šampooni pudelisse seda lillat asja toppinud.. Aga kohe kui ma nägin, et ka Reina suurtes ja üsna täis šampooni pudelites on seda lillat jura, kutsusin Reina kohe alla, näitasin talle ette ja nüüd ta sai Reina käest natuke pahandada. Valentinal läks tujuke vähe halvemaks, aga homme ma kavatsen ta tuju veel langetada. Homme päeval võtan kätte ja räägin sellel teemal Leticiaga. Kogu minu vannituba on seda lillat jura täis. Kui Reina küsis Valentinalt, et mis see on, siis algul Valentina muidugi valetas, et ta ei tea midagi, aga lõpuks ütles, et tint.. Normaalne tüdruk ikka. Aga täna õhtul ma ei saanud Leticiaga rääkida, sest Valentina käis tal koguaeg sabas. Homme lõunal pole aga tüdrukut kodus ja siis kutsun Leticia alla. Räägime asjad selgeks. Kui nii edasi läheb, siis ma pean vist jälle peret vahetama, sest ma tõesti ei suuda nii elada.. Õnneks ma panin oma õige šampooni enne kooli minekut kappi luku taha. Nagu kõik oma asjad, välja arvatud muud pesuasjad ja hambapasta..

Ja üks uudis veel. YFU tahab minuga rääkida ja selleks pean minema eraldi Montevideosse. Kui ma pakkusin neile reedest õhtut, siis öeldi mulle, et neil on siis palju tööd vaja teha ja siis ei saa. Kui ma pakkusin neile laupäeva, siis öeldi, et kontor on siis suletud. Lõpuks nad helistasid mulle ise ja palusid tulla kolmapäeval kell kolm. Uurisid mulle kohe bussiaja ka välja. Ehk siis minu eest tehti plaanid ära. Ja kolmapäeval on minu esimene kord, kui pean Montevideosse täiesti üksi minema ja seal hakkama saama.. Ma pole siin Minaseski üksi bussiga sõitnud ja nüüd pean tegema seda suures Montevideos, kus elab sama palju inimesi, kui meil Eestis kokku. Oijeerum. Hirm on sees, aga saame hakkama!! Kutsusin Johanna ka endaga kaasa, et äkki lähme teeme peale seda miskit. Lihtsalt YFUsse minna on ka mõtetu ja kohe siis tagasi koju tulla.. Äkki Florane viitsib miskit teha..

Et siis selline oli minu päev..

Homme ma ei teagi, kas saan siia miskit kirjutada, sest Marie Taanist, kes elab nüüd Minases, küsis, mis kell ma homme koolist vabanen.. Ehk lähme õhtustama koos või miskit. Saame jälle oma suuri probleeme ja rõõme jagada! :) Väga meeldiks..

Olge mõnsad!

No comments:

Post a Comment