Friday, March 15, 2013

Lõbu ja rõõm!

Üritan teha väga lühidalt, sest kell on hiline ja väsimus on suur.

Hommikul endine rutiin. Tegelikult terve päev juba rutiin. Päeval ostsime uue fotoka kuulsast ebayst ära niiet loodetavasti saan varsti jälle pildistada!! :) OOTAN!

Üks vahva asi siiski hommikul oli.. Paz tuli minu juurde, kui ma oma kapi kallal askeldasin kohe peale ärkamist ja ta kinnitas mulle ise, ilma minu küsimata, et Valentina tegi selle jandi mulle eile õhtul.. Ja siis tahtis Paz minuga kohe mängima hakata, aga suutsin ta ära veenda, sest kõht oli tühi ja hommikusöök oli vajalik. Teel ülesse ütles kordas ta mulle veel üle, et hommikuti lapsed ei tohi pesta. Ainult emmed-issid tohivad. Vot nii! Ja üks armas küsimus tuli veel: "Kas sa oled õde?" :) Jah, ma olen ainult tema õde! :D Ning päeval, kui ma parasjagu perekonnaga Eestimaalt juttu rääkisin, tuli ta minu juurde ja vaatas mu kooliasju.. Tegi mõne pisikese illustratsiooni ka, mis on väga oluline minu kooli jaoks!! :D

Koolis oli väga pikk kuid tore päev. Pidime juba pool viis minema, sest kirjanduse tund algas. Meil oli kodutöö ka selleks tunniks, aga ma ei saanud eelmine tund aru. Ainult kirjutasime siis.. Aga pole hullu, sest ma olen vahetusõpilane ja kui nüüd päris aus olla, siis mind kirjandus ei huvita. Mulle väga meeldib lugeda, aga kirjandusetund on üks igavamatest ja ebahuvitavamatest.. Siis algas kunstiajalugu. Nüüd tuleb üks hea uudis. Meil on ainult see tund seal koledas majakeses spordihoone taga ja otsustasime järgmisest korrast seda tundi teises klassis (õigemini segamajas, kus meil teatri ja kino tunnid on) tegema hakata! Nüüd me ei pea sinna urkasse enam ronima!! :) Tore.
Tulid muusika tunnid. Kõigepealt pidime ringi võtma ja mingit hingamist tegema.. See oli midagi imelikku. Tavaliselt mulle ikka meeldivad sellised asjad, aga täna mitte. Õpetaja tahtis vist lihtsalt midagi huvitavat teha, aga meil oli nii naljakas, et ta vist loobus lõpuks :D. Pöördusime tagasi oma kohtadele ja hakkasime kodust tööd üle vaatama. Pidin neile veel ütlema, kuidas on DO-RE-MI-FA-SOL-LA-DI eesti keeles..
Peale muusikaid oli üks tund vaba. Jama. Kohe üldse ei meeldi niimoodi külmetada. Aga lõbus oli, sest olime pea terve klassika kohviku kõrval, rääkisime juttu ja naersime. Viimast palju. Valentina näitas mulle oma pilte ja rääkis põhimõttelisel oma eluloo kõik ära :D Okei, näitas pilte ja rääkis kes keegi on ja kus ta kunagi elas jne..
Ja tuli majandus- ja ühiskonnaõpetuse tunnid. Esimene tund oli minu jaoks väga igav. Peame kuskil netilehel end regristreerima, kust saame igasuguseid töid teha. Ja kui me need tööd õpetajale viime ja ta kontrollides leiab vähemalt 15 kirjaviga, siis ta rohkem edasi ei vaata ja see hinne on üks. Oipergele. Ta vist minu omadega ei jõuagi siis kunagi lõpule. :D Ja teises tunnis pidime paaridesse võtma kellegagi, keda me ei tunne. Olime Valentinaga, aga üks klassivend Julio tahtis ka minuga olla. Mis siis, et meil oli tund täiesti võõra klassiga koos, kust me keegi kedagi ei tunne :D Aga pidime siis kolmekesi tegema. Ülesandeks küsida üksteiselt 7 küsimust 15 minuti jooksul, küsimused-vastused kirja panna ja siis pidime klassi ees need ette lugema. Nalja sai VÄGA-VÄGA palju! Isegi kuri õpetaja oli oma tuju lõbusaks saanud! :D

Koju jõudsin alles pool üksteist läbi ning pidin üksi pitsat köögis nosima. Kedagi teist vist peale Reina ja Pazi kodus ei olnud.. Nüüd õhtul keegi tuli. Aga lapsed vist läksid isa juurde nädalavahetuseks!!! JESSS :D Ja Leti ja Uruguay vist tulid Montevideost.. Ei tea täpselt..

Homme ma ikka ei lähe Florane'i sünnipäevale, sest mul pole kuskil ööbida. Ja nad lähevad ainult ööklubisse, niiet ma väga paljust ilma ei jää.

Aijaa muide.. Täna saatis YFU mulle kirja, et nad tahavad minuga rääkida ja ma pean sellepärast nüüd mingipäev Montevideosse minema.. Oi, kuidas pani puperdama. Ma ei tea üldse, mis teemal nad minuga niimoodi rääkida tahavad.. Oma teada nagu mingi käkiga pole hakkama saanud.. Võibolla perel minu juures miskit ei meeldi ja andsid sellest YFUle teada ja siis nemad räägivad muga, või on neil mu hispaania keele eksami tulemustega miskit jama või lihtsalt tahavad uurida, kuidas elu ja mind näha, sest ma olen ju niivõrd huvitav inimene.. Aga pean perelt uurima, millal nad jälle lähevad.. Ehk saavad mu ära visata :)

Mis veel.. Üks lahe uudis ka! Sain just tunnike tagasi teada, et Marie Taanist tuli Minasesse elama, sest vahetas pere!! Nüüd on Minase linnas kolm vahetusõpilast!! Ülikõva!! Kindlasti teeme kunagi miskit :) Marie on see inimene, kes elas Uruguay-Brasiilia piiril ja seega ei saanud üldse hispaania keelt õppida, sest kõik rääkisid ainult portugali keeles.. Ja tal oli ikka väga imelik pere! Ja tuli välja, et ta juba kuu aega siin elanud.. Vot siis...

Aga oli tore teiega!

Varsti jälle! :)

No comments:

Post a Comment