Wednesday, April 3, 2013

Välk, pauk, põmm!

Eile sain magama alles kell pool üks niiet see tänahommikune kella üheksane äratus oli minu jaoks liiga halb. Kohe üldse ei saanud end voodist üles.. Aga poole tunnipärast oli mul juba pestud ja hommikusöök söödud! Natuke olin siis arvutis ja peale kümmet läksin spordiklubisse (club Minas) end Elola perekonda kirja panema. Anti mingiuus pisike paber ja asi oligi ants! Uurisin veel, millises saalis see aeroobika toimub ja mulle näidati täpselt ära, kust kaudu ja kuhu ma minema pean. Välja minnes kohtasin ühte koolikaaslast, kelle nime ma ei tea, aga ta peab end minu suureks sõbraks. Nüüd vist saame ka lähemalt tuttavaks, sest ta just tuli sealt aeroobikast, kuhu ma minna plaanin. Ütles, et neid on vähe - ainult mingi 4-5 inimest! Nüüd siis üks rohkem.

Kodus tegin natuke õppimist, õigemini kirjutasin paberilt asju vihikusse ümber, sõin ja sättisin koolipoole. Teel sinna kohtusin Barbara ema-isaga. Nad tunnevad Uruguayd väga hästi, sest kunagi olla ta nende vastas majas elanud! Uuriti ikka, kuidas mul läheb ja kuidas perega lood on :). Ja mis kõige vahvam - kui Barbara ema mind nägi, ütles ta mulle kohe tere! Eesti keeles!!! Hästi meelde jäänud see sõna talle. Väga rohkem rääkida ei saanudki, sest kool ootas.
Esimesed tunnid olid matemaatikad II. See keerulisem osa, kus õpetaja seletab kõike ülikiirelt ja minul kui juhmil vahetusõpilasel läheb veidi rohkem aega vaja, et asja mõista. Tegelikult olen ma vist seda teemat isegi õppinud, aga me ju seal Eestis teeme kõike teistmoodi. Nende süsteem on väga veider. Kõike tehakse ikka ülikeeruliselt.
Kolmas tund oli kirjandus. Tunnis loeti mingit teksti ühest vanast raamatust, mis on veel vanas hispaania keeles. Mina ei saanud muhvigi aru rääkimata neist endist :D. Vahva oli kuulata, kuidas nad lugesid!
Ja viimased kolm olid kunstid. Nad alustasid eelmises tunnis sellise tööga, et meil on ees mingid kolm kasti kuidagi paigutatud ja ühe kasti peal veel kann ja nüüd peame selle kõik täpselt oma paberile joonistama. Ja hiljem ainult harilikku ja kustukummi kasutades ära värvima. Peab ütlema, et nad teevad siin kunsti ja joonestamise tundides ikka hullult lahedaid töid! Olin teistest ju ühe päeva maha jäänud, seega pidin kiiruga tegema, aga no kohe üldse ei tahtnud välja tulla. Õnneks lõpuks sain ikka jooned paberile ära kantud ja alustasin juba nö värvimisega :). Sain veel kiidusõnugi õpetajalt ja klassikaaslastelt! Ise väga ei kiidaks..

Siis tulin natukeseks koju. Sain kõne TNT postifirmalt, kelle käes on minu uus fotokas, aga sutskid ei taha mulle seda koju ära tuua. Öeldi, et pean ise Montevideosse järgi minema, kuigi meie nagu oleme maksnud kullerteenuse eest, mis peaks nagu koju kätte tooma. Isegi tavalise postiga toovad ju koju!!! Räägin kogu teema Uruguayle ära, et äkki ta oskab ja viitsib mind aidata. Ma veel hispaania keeles mingi firmaga möliseda ei oska.. :D
Teised lapsed tulid ka koju, aga kadusid kohe jälle kuskile ära. Sõin üksinda natuke ja 18.45 sättisin jälle kooli poole. Paz ei tahtnud mul täna jälle üldse minna lasta. Aa, muide. Hommikul, kui ma siin arvutis olin, tuli ta ka siia, näitasin talle Lottet ja talle täitsa meeldis. Siis ma hakkasin mingit oma asja jälle tegema ja tal hakkas igav. Lõbustas ta end sellega, et istus lambist mul siin põrandale maha ja hakkas inglise keeles!!! rääkima!! :D "Listen, please sit!" ja siis laulis miskit hispaania keeles natuke ja vahepeal rääkis jälle inglise keeles :) On ikka üks nummipummi küll.
Lõpuks sain ikka kooli tagasi. Ja algaski teatritund. Tunni algul sai üks klassivend Julio pahandada Guillermolt (õpetajalt), et tal olid jalas mingid dresspüksid, mis olid vist mingi sporditiimi omad. Ta vist kunagi mainis jah, et mingi spordiklubi fänniriietega (näiteks Nacionali t-särgiga) ei tohi tundi tulla. Aga mitte kedagi meist ei häirinud see, ainult õpetajat.. Ja kusjuures Julio on varem ka nende pükstega meil tunnis käinud ja siis pole miskit häda olnud.. Nüüd õpetaja lõpuks märkas. Ütleme nii, et Guillermo on paika pannud väga karmid reeglid, aga tund ise on tegelikult väga lahe! Mulle meeldib. Seda küll, et riided peaksid olema mugavad vabaaja riided, millega saad liigutada jne (ehk siis teksased mitte), aga no see on küll absurd, et ta kohe nii palju nende riietega nokib.. Vahet ju ei ole!
Aga tund ise oli tõesti lahe. Jätkasime oma eilset tööd, aga täna oli meil 20 aega, et täpselt välja mõelda, milline meie etendus olema peaks. Ehk siis mitte nii palju improvisatsiooni. Pidime mõtlema, kes täpselt kes on, millal ta lavale tuleb, millal ta lavalt läheb, kunas ta räägi jne.. Mina olin ikka üks paha õpetaja, kellel on armusuhe oma õpilasega. Etendus algas sellega, et ma andsin kahele tüdrukule, üks neist samuti selle õpilasega suhtes, inglise keele tundi. Pidin olema üks väga karm ja kuri õpetaja, kes väljaspool oma kutiga on väga lilleline ja tore. Ja kuidas Guillermo mul karjuda käskis!! Õudne, mul hakkas hiljem lausa kurgus natuke valus. Aga see kõik tegi vaatemängu lahedamaks! Guillermo näitas mulle korra ette ka ja ta üritas siis ka mängida inglise keele! õpetajat. Oiii, ma sain naerukrambid juba sellest, kuidas ta rääkis! Näiteks karjus ta üle klassi "Where were you, fuck???!!" :D No pole mina ühtegi õpetajat kuulnud niimoodi rääkimas/karjumas, aga olgu. Roppusi ma küll enda teksti ei lisanud, aga üritasin anda endast parima, et jätta ikka hää mulje. Ja kogu selles armu-neliknurgas jäi see üks mitmenaisepidaja ikkagi õpetajaga :). Minu võit!
Siis tuli teiste kord. Meie saime jälle mõnuga naerda. Ja oligi tund läbi! Tulin koju.

Kodus istusin kohe elutuppa Uruguay juurde diivanile. Tahtsin talle sellest kulleri ja fotoka teemast rääkida, aga ta küsis kohe, kuidas mul täna läks ja mis me teatritunnis tegime. Latrasime sellest päris pikalt. Lõpuks ma ütlesin talle, et ma sooviks natuke tema abi saada, aga just sel hetkel koputas keegi uksele. Tomas tuli kuskilt koju. Ja kohe peale seda läks Uruguay minema, enne veel küsis mult, et kas ma saan hiljem talt seda küsida.. Olin nõus, sest arvasin, et ta läheb kuskile korraks välja. Tegelikult läks ta oma sõpradega Punta del Estesse õhtust sööma. Ilus elu!
Läksin siis kööki, kus Valentina juba sõi ja Reina pani mulle ka juba toidu ette. Imelikult vara, sest kell oli alles pool üheksa läbi natuke. Rääkisime oma päevast, muidugi poistest, sest tal on praegu neid sadu. Eile õhtul tegi ta lausa videokõnet ühega, keda ta juba kaks aastat arrrrrrrmastanud on :D. Siis tulid Leticia ja Reina sööma ning Valentina läks ära. Rääkisin nendega natuke trennidest ja teatritunnist jne. Kell 21.10 olime juba teleka ees. Õigemini mina, Paz ja Leticia. Leticia pani Pazi magama ja läks ise ka kuskile ära. Ma vaatasin telekast ühe seriaali lõpuni ning siis tuli Reina. Kõik olla juba magama läinud ja ta isegi oli sinna poole teel. Tulin ka siis alla ära. Kell oli alles pool kümme. Kuidagi väga vara kõik. Aga väsinud oleme ka.

Ilmast teen nüüd eraldi teema. Toimub midagi väga veidrat. Hommikul ärkasin üles ja nägin oma miniaknast, et ilm vist on pilves ja sajune. Tulin vannitoast välja - päike. Läksin üles - täiesti pilves. Kõndisin kooli - pilves. Kooli ajal - hull päike ja selge taevas. Kõndisin koolist koju - pilves. Läksin tagasi kooli - taevas tormiselt tume ja vihma tibutas. Teatritunni ajal lõi välku ja müristas ning korra läks meil ka vool ära. See viimane juhtus just siis, kui õpetaja ütles mulle, Anni, sina pead olema üks väga kuri ja halb õpetaja. Põmm, tuba pime :D. Ja see välgutamine jätkus ka siis, kui tagasi koju kõndisin, pluss veel vihma sadas, aga mitte väga hullusti. Jube ilus oli koju kõndida, sest kaugelt paistsid mäed ja just mägede taga lõik välku niiet järsku oli seal mägede taga kõik valge ja mägede ees pime! Ilus effekt tuli :).

Ja nüüd siis lõpetan.

No comments:

Post a Comment